W poszukiwaniu straconego węchu - zajęcia wakacyjne

W dniu 12 lipca w bibliotece odbyły się zajęcia głośnego czytania dla dzieci. Zajęcia odbyły się zgodnie z wszelkimi normami sanitarnymi dotyczącymi COVID 19. Przeczytaliśmy piękną książkę dla dzieci pt. Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu. Jest to wspaniała, mądra, ciekawa i bardzo pouczająca propozycja dla czytelników w wieku 5-11 lat, czyli dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ale skupiają dłużej uwagę na słuchanym tekście, a także dla dzieci, które rozpoczęły swoją przygodę z samodzielnym czytaniem i dobrze sobie radzą.

Psierociniec to znana już młodym czytelnikom historia o bardzo wyjątkowym psie, wydana w tym roku w nowej szacie graficznej, z urokliwymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami Małgorzaty Pietralik. Jest  to kolejna z serii książka o psich bohaterach. Tym razem są nimi: chudy i niezmiernie ruchliwy kundelek Budzieł oraz jego przyjaciel, gruby, kudłaty i bardzo leniwy Śpiocheł. Oba psy trafiły do nowego domu ze schroniska i wiodą szczęśliwe życie. Któregoś razu jednak Budzieł ze zdumieniem odkrywa, że stracił węch. Nie móc powąchać psich smakołyków z miski, nie rozpoznać zapachu kota, nie odróżnić aromatu starej kości od cebuli – to chyba jedna z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się psu. Budzieł postanawia więc wyruszyć na poszukiwanie własnego węchu. Pozna nowych przyjaciół, przeżyje wiele przygód, spotka się rymującym psem Remikiem, którego znamy z poprzedniej części. Ale czy odnajdzie to, czego szukał? Czy wróci szczęśliwie do domu? Przeczytajcie koniecznie, bo to równie ciekawa i wzruszająca opowieść jak jej poprzednia część pt. Psierociniec. Opowieści Agaty Widzowskiej mają w sobie specyficzne ciepło, które sprawia, że od pierwszych zdań zjednują sobie sympatię czytelnika. Bawią i wzruszają. Polecam wszystkim dzieciom i rodzicom.

Książka na moich czytelnikach wywarła tak duże wrażenie, że stworzyliśmy do niej ilustrację głównego bohatera. Zobaczcie sami jaka piękna :)


Okładka książki pt. Psierociniec . W poszukiwaniu straconego węchu oraz ilustracja przedstawiająca głównego bohatera (psa) wykonaną przez uczestniczkę zajęć warsztatowych.
źródło własne



Komentarze

Popularne posty